Plakát filmu Onemanshow: The movie, Foto: One Man Show

Před premiérou byl film Kamila Bartoška Onemanshow: The movie zastřen jen tajemnými náznaky, děj do poslední chvíle neprozradili ani vybraní novináři. I díky tomu jej následně v kině viděl více než půlmilion tisíc diváků. Nyní, jen pár měsíců od uvedení, je film dostupný předplatitelům Netflixu.

Vstupenka do kina se stala klíčem k neuvěřitelnému dobrodružství, které si užijete pouze v kině. Film Onemanshow: The movie se během prvního víkendu promítání stal nejnavštěvovanějším českým filmem v této kategorii, když překonal dosud vedoucího Anděla Páně 2.

Snímek mystifikátora Kazmy v srpnu lákal diváky především díky možnosti zúčastnit se hry o 22 milionů korun. Ke vstupence totiž dostali unikátní kartu a pokud film bedlivě sledovali, mohli se pokusit uhodnout kód k otevření sejfu umístěném na pražském Výstavišti. To se ovšem nikomu nepovedlo a Kazma peníze následně vyhodil z vrtulníku. Na sítích totiž oznámil, že milion dolarů v jednodolarových bankovkách se rozhodl dát sto tisícům lidem, kteří se zaregistrovali na jeho webu. Těm následně poslal e-mail se zakódovanými informacemi o tom, kde v ten samý den peníze vyhodí z vrtulníku nesoucího kontejner s výhrou.

Tím v druhé polovině října definitivně skončila sága, která se táhla už od karlovarského festivalu, kde Kazma poprvé výrazně na svou srpnovou premiéru upozornil. Jeho film vstoupil do kin 17. srpna, celkem jej zde vidělo 545 000 diváků, čímž se zatím stal třetím nejnavštěvovanějším snímkem u nás za letošní rok (první je Avatar: The Way of Water, druhá Barbie). Nicméně, samotný filmový počin se příliš vřelých reakcí nedočkal.

Mirka Spáčilová v recenzi pro MF DNES uvedla, že „sebestředná historka, v níž Kazmův hrdina osnuje podvod století, silně připomíná béčkové odvozeniny Dannyho parťáků, od sestavy bizarního týmu přes plánování po náhodné improvizace. Kdo čekal vskutku originální zápletku, musí se cítit ošizen,“ a dala filmu 35 procent. Na portálu ČSFD se počin drží na padesáti procentech.

Zdroj: autorský text, iDNES.cz