FOTO: Red Bull Showrun

Po třech letech se do české metropole vrací akce Red Bull Showrun, jejímž hlavním lákadlem bude jízda monopostu F1. Akce proběhne v sobotu 17. srpna.

Formuli přiveze v rámci PR akce stáj Red Bull, která momentálně vévodí mistrovství světa formule 1 – v kategorii jezdců je na průběžné první příčce pilot Max Verstappen a Red Bull vede také v týmové kategorii.

Předpokládá se, že sportovní vůz „odřídí“ někdejší pilot Red Bullu a zároveň ambasador značky David Coulthard. Ten se před třemi lety posadil do monopostu Red Bullu, který se proháněl po Karlově mostě a dalších historických místech v centru Prahy.

Tentokrát formule zamíří na Rohanské nábřeží v pražském Karlíně. Konkrétně půjde o typ RB7. Jedná se o mistrovský monopost z roku 2011, se kterým závodil čtyřnásobný světový šampion Sebastian Vettel a jeho stájový kolega Mark Webber.

Z devatenácti závodů jich tehdy vyhrál model RB7 rovných dvanáct. Jedenáct z nich pod taktovkou německého pilota Vettela. Pod kapotou burácí osmiválcový motor od Renault. Hmotnost 650 kilogramů v kombinaci s výkonem 750 koní umožňuje formuli zrychlení na stokilometrovou rychlost za méně než 3 sekundy.

Vstupenky na mimořádnou podívanou je možné zakoupit už v těchto dnech na oficiálních stránkách akce. V závislosti na sektoru stojí od 390 do 1790 korun. Ti, kteří se na akci nedostanou, můžou sledovat celý program v přímém přenosu na stanici Nova Action a streamovací platformě Voyo.

Takto se před třemi lety po Karlově mostě proháněj bývalý pilot F1 David Coulthard.

Zdroj: autorský text, TV NovaRed BullGaráž.cz