Fiat 750 Multipla na setkání majitelů italských veteránů v Poděbradech (20. dubna 2024). FOTO: Kateřina Horáková / ČteSe.cz

Vyrazili jsme s fotoaparátem na sraz italských veteránů, vyrobených do roku 1994. Sobotní akci pro milovníky vůně benzinu a starých aut uspořádal na lázeňské kolonádě ve středočeských Poděbradech autoklub Fiat Car Classic. Šlo o jubilejní pětadvacátý ročník.

Na setkání dorazila přibližně stovka naleštěných automobilů všech možných italských značek. Nejčastěji zastoupený byl Fiat, ale diváci mohli vidět i bývalou produkci Alfy Romeo, Lancie, Maserati nebo Ferrari. Na setkání dorazily i současné vozy, ale soutěžní části se mohly zúčastnit jen ty vyrobené do roku 1994.

FOTOGALERIE: Sraz italských automobilů v Poděbradech

Obrázek 1 z 43

Setkání majitelů italských veteránů na lázeňské kolonádě v Poděbradech (20. dubna 2024). FOTO: Kateřina Horáková / ČteSe.cz

Tradiční akce je oblíbená jak mezi obyvateli Poděbrad, ale sjíždějí se na ni lidé z celého kraje. První částí byla výstava na lázeňské kolonádě, ze které přinášíme fotoreportáž. Po poledni následovala orientační jízda po okolí Poděbrad. Na trase dlouhé skoro 55 kilometrů plnily posádky vozů dovednostní úkoly a testy z oblasti automobilismu.

Zároveň byla vyhlášena speciální soutěž u příležitosti 60 let modelu Fiat 850 a 50 let modelu Fiat 131. Akci i přes chvílemi silný déšť navštívily stovky lidí.

Zdroj: autorský článek