FOTO: Czech Nature Photo 2024 / koláž ČteSe.cz

Společnost Czech Photo zveřejnila nominované snímky osmého ročníku soutěže pro fotografky a fotografy přírody Czech Nature Photo. Z nich vybere vítěze, které oznámí 15. května 2024 na slavnostním ceremoniálu při příležitosti otevření výstavy v Czech Photo Centre v pražských Nových Butovicích.

Do aktuálního ročníku se přihlásilo 256 fotografů, kteří do soutěže poslali téměř 2500 snímků. Snímky hodnotila mezinárodní porota pod vedením fotografa Petra Bambouska, fotografa a zoologa Víta Lukáše, rakouského fotografa přírody a zoologa Bernharda Schuberta, hudebníka a entomologa Dana Bárty a fotografa a ornitologa Libora Vaicenbachera

V soutěži bylo vypsáno šest hlavních kategorií: Savci, Ptáci, Plazi, obojživelníci a podvodní život, Bezobratlí, Rostliny a houby a Krajina. Dále bylo možné přihlásit snímky do speciálních kategorií Série, Zvířata v lidské péči, Příroda v Praze a do kategorie Cena za nejlepší fotografii české přírody. Pod patronací pražské zoologické zahrady byla vypsána kategorie Zvířata ve svém prostředí.

Vybrané snímky přinášíme v naší fotogalerii, všechny nominované fotografie pak najdete na stránkách organizátora.

Czech Nature Photo 2024

Obrázek 1 z 16

Lukáš Zeman: Liška Malého prince (kategorie Série), FOTO: poskytnuto Czech Nature Photo

Zdroj: autorský text, Czech Photo