Soukromá rezidence FD House na ostrově Madeira. Foto: Carla Vieira Architects

Jednopatrový obytný dům FD House se nachází ve východní části portugalského ostrova Madeira. Místní architektka Carla Vieira, která měla na starosti návrh budovy i interiéru, se chopila podnětů zadavatelů s výzvou, aby bylo možné obývat prostor domova nevídaným způsobem, který spojuje design a pohodlí.

FD House se vyznačuje přímým dialogem interiéru a exteriéru, který je dobře reprezentován bazénem a terasou, na které byla vysazena palma – prvek odkazující na okolní scenérii. Hlavní místnosti domu jsou rozděleny na obytnou a relaxační část. Obytnou část tvoří otevřený obývací pokoj s kuchyní. Rozdělený je pouze ostrovním modulem kuchyně, který funguje jako otočný a průchozí zároveň. Naopak všechny ložnice byly navrženy s ohledem na soukromý obyvatel domu. Každá z ložnic tak má například vlastní koupelnu.

Výjimečná estetika charakterizuje celý návrh. Ať už jde o zvolené materiály nebo povrchové úpravy. Ty odpovídají nejmodernějším kánonům interiérového designu a jsou dovedně propojeny s funkčností celé stavby.

Zdroj: Carla Vieira Architects