Hodinová místnost v pařížském Musée D’Orsay se na jediný den stane hotelem. FOTO: Frederik Vercruysse / Airbnb (se svolením)

Slavná hodinová místnost v pařížském Musée D’Orsay se poprvé a jen na jednu noc přemění na hotel. Za návrhem stojí francouzský designér Mathieu Lehanneur, který vytvořil olympijskou pochodeň pro letošní hry v Paříži. Hodinová místnost muzea slibuje jedinečný výhled na zahajovací ceremoniál olympijských her.

Když se Musée d’Orsay v roce 1986 usídlilo na stejnojmenném pařížském nádraží, zaplnilo vlakovou halu monumentálními sochami a bývalý železniční hotel cennou sbírkou impresionistických děl. Návštěvníkům také byla otevřena h

odinová místnost v pátém patře. Kromě nahlédnutí do hodinového stroje z 19. století je čekal i úchvatný výhled na Sacre Coeur a Tuilerijské zahrady.

Letos v létě, přesněji 26. července, nabídne platforma pro krátkodobé pronájmy Airbnb v hodinové místnosti pobyt dvěma hostům. Rezervace bude otevřena 21. května. Cenu pobytu platforma neuvedla.

Kromě výhledu na zahajovací ceremoniál olympijských her budou mít ubytovaní hosté zajištěnou soukromou prohlídku impresionistických sbírek, včetně děl malířů, jako jsou Manet, Monet, Renoir, Gaugin nebo Van Gogh. Hosty čeká i návštěva zákulisí muzea, které obvykle není veřejnosti přístupné. K dispozici také bude velká terasa muzea.

Podlaha, stěny i strop jsou celé obloženy dřevem. Lehanneur pokoj vybavil svými návrhy, včetně zakřivených pohovek Familyscape a odkládacích stolků Trinity. Postel vypadá, jako by se vznášela nad podlahou. Ve výklenku byl instalován boxovací pytel – sportovní nádech odkazující na nadcházející olympijské hry v Paříži. V dalším výklenku se pak nachází replika olympijské pochodně.

Musée d’Orsay je jedním z 11 zážitků, které Airbnb nabízí v nové kategorii nazvané Ikony. Ta zahrnuje pobyty inspirované uměním, filmem či sportem. „Ikony vás zavedou do světů, které dosud existovaly pouze ve vaší fantazii,“ rozplývá se na webových stránkách Airbnb spoluzakladatel platformy a její generální ředitel Brian Chesky.

Komiksové ubytování X-Mansion (zleva), muzeum Ferrari a dům z filmu Vzhůru do oblak. FOTO: Airbnb / koláž ČteSe.cz

Mezi nejzajímavější pobyty ze stejné série patří dům z filmu Vzhůru do oblak, který se nachází v Novém Mexiku. Ubytovat se je možné také ve westchesterském sídle X-Mansion z animovaného seriálu X-Men ’97 nebo v rodinném domě bollywoodské hvězdy Janhvi Kapoora v indickém Čennaí.

V plánu je také noc v muzeu automobilky Ferrari v italském Maranellu. Zde budou hosté spát na lůžku potaženém červenou kůží, která se používá ve sportovních vozech. Kromě soukromé prohlídky muzea na ubytované čeká večeře v oblíbeném podniku Enza Ferrariho a projížďka ve Ferrari se závodním jezdcem Marcem Geném.

Zdroj: autorský článek s využitím Olympics.com a Airbnb