Americká herečka Jenna Ortega jako Wednesday Addamsová. FOTO: Netflix

Do konce dubna se má rozběhnout natáčení druhé řady seriálového hitu Wednesday. Obrovskou novinkou je oznámení Netflixu, že jednu z rolí ztvární šestašedesátiletá hvězda Steve Buscemi.

Dlouho očekávané pokračování oblíbeného hororového seriálu Wednesday dostalo nový rozměr. Kromě toho, že by se mělo začít natáčet ještě v průběhu tohoto měsíce, přišla společnost Netflix s prohlášením, že v jedné z neupřesněných rolí se objeví hollywoodská megastar Steve Buscemi. Spekuluje se o ztvárnění nového ředitele Nevermore Academy, neboť první série končila smrtí ředitelky Weemsové rukou šílené profesorky botaniky Marilyn Thornhillové v podání Christiny Ricci.

Americký herec Steve Buscemi. FOTO: Wikipedia Commons / BY SA / David Shankbone

Americký filmový a divadelní herec Steve Buscemi se narodil 13. prosince 1957 v New Yorku. Coby charakterní herec ztvárnil řadu nezapomenutelných rolí ve filmech i seriálech. Zazářil jako Mr. Pink ve snímku Gauneři (1992) od Quentina Tarantina, jako Carl Showalter ve filmu Fargo (1996) nebo jako Theodore Donald “Donny” Kerabatsos v kultovním filmu Big Lebowski (1998) od bratrů Coenových. Za roli Nuckyho Thompsona v seriálu Impérium – Mafie v Atlantic City (2010–2014) získal Zlatý glóbus.

Hned čtyři z osmi epizod první série režíroval Tim Burton. Navíc se na sérii podílel také jako výkonný producent. A slavný filmař by měl figurovat jako hlavní režisér i v nové řadě. Měnit se nebude ani představitelka hlavní role, Wednesday Addamsovou bude i nadále hrát jedenadvacetiletá Američanka Jenna Ortega. Na první ukázky i samotný seriál si však budeme muset chvíli počkat. Netflix s jeho premiérovým uvedením počítá až na rok 2026.

První řada Wednesday byla v mnoha ohledech rekordní. Tajemný a hororový seriál překonal rekord Netflixu v počtu hodin zhlédnutých za jediný týden. A to hned dvakrát – v prvním týdnu nasbíral 341 milionů zhlédnutých hodin, ve druhém už to bylo 411 milionů. A přestože sama Wednesday nesnáší sociální média, hashtag #WednesdayAddams zaznamenal na TikToku přes 22 miliard zhlédnutí. A dařilo také po hudební stránce, soundtrack seriálu se krátce po svém uvedení dostal na 1. příčku v žebříčku iTunes Soundtrack.

Zdroj: Variety, Netflix