Šťastná rodina předsedy hnutí ANO na zápase české hokejové reprezentace proti Finsku (10. května 2024). FOTO: oficiální FB Andreje Babiše

Expremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš nedávno na sociálních sítích potvrdil sílící kuloární spekulace, že už delší dobu nežije s manželkou Monikou. Slova o rozchodu ještě nevychladla, když se začaly množit jiné spekulace – že Babiš má novou lásku. Uhranout ho měla zrzavá kráska z jeho PR týmu Aneta Zicklerová.

Zicklerová nebyla do té doby veřejně známá. Držela se v pozadí, dohledat o ní něco na internetu jde jen těžko. Média nakonec vyčmuchala, že je vdaná a má syna. Tchán byl Josef Zickler, politik a zakladatel nacionalistického hnutí Řád národa – Vlastenecká unie. Tchyně Jana Zicklerová zase momentálně soutěží v Survivoru.

Na svědomí má zřejmě různá Babišova veřejná vystoupení z posledních měsíců, která vzbudila ohlas, třeba video s kohoutem, který nemá rád ukrajinské obilí. Údajně má za úkol Babiše ukazovat v lidštější podobě.

Babiš se vykrucoval, ale nepopřel to

Andrej Babiš na přímou otázku na vztah s Zicklerovou neodpověděl, ale kroutil se. „Prosím vás, tyhle nesmysly ani nechci komentovat. Ta paní pracuje v hnutí 2 roky, a tyhle nějaké věci… ano, já jsem o tom slyšel, že to někdo takhle nějak řeší. Tak k tomu nemám co říct,“ řekl Babiš k údajnému vztahu v pořadu TN.cz.

Nedlouho poté, co média začala Zicklerovou šacovat zleva i zprava, vzal Andrej Babiš zpátečku. Nejdřív na hokejový zápas české reprezentace s Norskem vyvedl stále ještě manželku Moniku. „Jste super rodina, je bezva vás vidět zase spolu, hemžilo se to pochvalnými komentáři pod příspěvkem.

O pár dní později zase Facebook ozdobil rodinnou fotografií z oslavy dvacátých narozenin syna Frederika. Samozřejmě s Monikou i dcerou Vivien. Ale nebuďme nespravedliví, narozeniny členů rodiny se obvykle slaví v rodinném kruhu, a pokud v něm panují přátelské vztahy, sejdou se tam častokrát i rozejití partneři.

Nicméně v Česku platí, že na každém šprochu je pravdy trochu. I Babišovo mlžení kolem marketingové spolupracovnice naznačuje, že drby o novém vztahu nebudou úplně liché. A vypadá to, že on a možná i ona se mediální smršti zalekli. A tak možná nastala paradoxní situace, kdy Babišova milenka musí jeho sociální sítě plnit fotkami s jeho manželkou.

Zdroje: autorský text s využitím zdrojů v textu