Charlie Chaplin a jeho druhá manželka Lita Greyová, které bylo v době sňatku pouhých šestnáct let. FOTO: koláž ČteSe.cz s využitím fotografií CC0

Ačkoliv byla společnost v první polovině 20. století založená mnohem tradičněji, než je dnes, traduje se, že hollywoodské skandály minulých časů patřily k těm nejdivočejším z celé historie filmového průmyslu. Přinášíme alespoň některé z těch, na které se téměř zapomnělo.

Herečky nuceny k potratům

Jean Harlowová, FOTO: volné dílo

Některé z největších hollywoodských hvězd jako Judy Garlandová, Jean Harlowová a Joan Crawfordová byly vedením filmových společností, se kterými podepsaly smlouvu, tlačeny k potratům. Nespočet hvězd podstoupilo umělé přerušení těhotenství dokonce proti své vůli. To ukazuje, jakou moc největší hollywoodské filmové společnosti měly a jak své herce ovládaly. Z dnešního pohledu je to těžko představitelné. Pokud byla herečka svobodná nebo měla nemanželský poměr a otěhotněla, byla pod pseudonymem poslána na zákrok do nemocnice. Už zmíněná Judy Garlandová, držitelka Oscara a později i Zlatého glóbu či hudební ceny Grammy, byla společností MGM ve 40. letech donucena hned ke dvěma interrupcím. Když v roce 1950 otěhotněla potřetí, MGM s ní přerušilo smlouvu. Následný pokus o sebevraždu už pro slavnou herečku znamenal u renomované společnosti konec. 

Dospívající nevěsty Charlieho Chaplina

Charlie Chaplin měl během svého života celkem čtyři manželky. Když vstupoval do manželského svazku poprvé, bylo mu devětadvacet let, zatímco v posledním manželství mu bylo třiapadesát. Věk jeho vyvolených však zůstával konzistentní. Prvním dvěma ženám, přesněji dívkám, bylo šestnáct let, přičemž druhá svatba se konala v Mexiku. Nevěsta totiž byla příliš mladá na to, aby mohla být legálně provdána v Kalifornii. Když bylo králi komiků sedmačtyřicet, vzal si svou třetí manželku, dvacetiletou herečku Paulette Goddardovou. Čtvrté ženě jeho života už bylo zase pouhých osmnáct. S tou zůstal až do své smrti v prosinci 1977.

Smrt mafiána

Lana Turnerová, FOTO: volné dílo

Herečka Lana Turnerová měla odjakživa zálibu v riskantních vztazích. V roce 1958 se romanticky zapletla s Johnnym Stompanatem, známým a nebezpečným králem podsvětí. Toho policie našla ubodaného v rezidenci Turnerové. Následovalo zatčení její 14leté dcery, kterou kriminalisté podezřívali ze zabití. Po výsleších však došli k tomu, že patrně jednala v sebeobraně ve snaze ochránit svou matku před násilným chováním Stompanata. Ke stejnému závěru nakonec došla i porota při následném procesu. Později se objevily spekulace, které naznačovaly, že tím, kdo ukončil mafiánův život byla sama Lana Turnerová a svou dceru zmanipulovala, aby na sebe vzala vinu.

Zdroj: autorský článek s využitím zdrojů v textu