Octavia za 630 tisíc korun znamená bezpříplatkovou modrou barvu Energy, 16″ kola z lehkých slitin a větší obrazovku infotainmentu než byl doposud. FOTO: Škoda Auto

Jen co se v mladoboleslavském závodě začalo s montováním modernizované Octavie, oznámila automobilka přesun její výroby. Už za půl roku by měly nová auta opouštět linku v Kvasinách na Rychnovsku.

„Tímto strategickým krokem se v Kvasinách navýší kapacita pro vozy Octavia a zároveň se v mladoboleslavském závodě uvolní prostor pro výrobu modelů Enyaq, Enyaq Coupé a Elroq,“ uvedla automobilka.

Čtvrtá generace Octavia je nově vybavena umělou inteligencí s hlasovou asistentkou Laurou, vycházející ze základů populárního chatbota ChatGPT. Kromě dalších pokročilých asistenčních systémů bude vůz vybaven například novými světlomety Matrix-LED, které budou spolu s novou masku chladiče stát za pozměněnou tváří nejprodávanějšího modelu Škody.

Zákazníci si budou moci i nadále zvolit ze čtyř benzinových a dvou dieselových motorů. Chybět nebude ani hybridní varianta. Model bude nadále k dispozici také ve verzích Sportline i RS. Výbava bude řazena do čtyřech stupňů.

„Od premiéry první soudobé generace modelu Octavia v roce 1996 se již vyrobilo téměř 7,5 milionu vozů této řady, a i proto Octavia zůstává jádrem naší nabídky. V oblasti designu, technologií a udržitelnosti nastavuje její poslední verze nová měřítka,“ uvedl člen představenstva Škody pro výrobu a logistiku Andreas Dick.

S oficiálním uvedení na trh se začne v květnu a ve vlnách bude pokračovat v jednotlivých zemích v průběhu léta. Nejnižší výbava s nejslabším motorem má stát bezmála 630 tisíc korun.

Škoda Auto loni dodala zákazníkům celosvětově přes 866 000 vozů. Octavia patří mezi deset nejprodávanějších modelů v Evropě.

Zdroj: autorský článek s využitím Škoda Auto