FOTO: Warner Bros. Pictures

Studio Warner Bros. zveřejnilo dvouminutovou upoutávku dlouho očekávaného snímku Joker: Folie à Deux. Hlavní role ztvárnili Joaquin Phoenix a zpěvačka Lady Gaga. Druhé pokračování úspěšného filmu vstoupí do českých kin 3. října 2024.

Podle prvního traileru snímek začíná tam, kde první díl končil. V Arkhamově ústavu pro duševně narušené zločince potkává hlavní záporák Arthur Fleck, známý jako Joker, jinou nedobrovolnou obyvatelku zařízení Harley Quinn. Sestříhaná ukázka nastiňuje vzájemné sympatie obou protagonistů, klasickou městskou honičku a nezbytné násilí.

První trailer filmu Joker: Folie à Deux (2024). Zdroj: YouTube / Totalfilm

Další děj lze částečně vyčíst ze samotného názvu filmu. Folie à deux (z francouzštiny „bláznovství dvou“) je vzácný psychiatrický syndrom, při kterém se bludy a někdy i halucinace „přenášejí“ z jednoho jedince na druhého.

Režisér obou dílů Todd Phillips představil nový film na festivalu CinemaCon v americkém Los Angeles. A hned musel fanouškům vysvětlovat, jak je to s jeho zařazením mezi hudební filmy. Ano, samo studio Warner Bros. film označilo za muzikál. „Hudba a tanec jsou ve filmu zásadní, ale nijak zásadně se tematicky nevzdalujeme od jedničky. Ajako o muzuikálu jsme o filmu nikdy nemluvili,“ upřesnil v rozhovoru pro časopis The Hollywood Reporter režisér Phillips.

První díl Phillips natočil před pěti lety za 60 milionů dolarů (1,4 miliardy Kč) a celosvětově utržil přes miliardu dolarů. Film byl oceněn dvěma Oscary ( Joaquin Phoenix za herce v hlavní roli a islandská skladatelka Hildur Guðnadóttir za nejlepší soundtrack). Pokračování filmu, který vstoupí do českých kin hned po letních prázdninách už produkci vyšlo na 200 milionů (4,8 miliardy Kč).

Zdroj: autorský článek, The Hollywood Reporter