Zdroj: FOTO ODS/volně k užití

V červnu bude výkonná rada ODS řešit, jestli ze svých řad vyloučí starostu pražských Řeporyjí Pavla Novotného. Ten svými výroky na adresu nemocné zpěvačky Anny Julie Slováčkové znovu dokázal, že do slušné a kultivované společnosti nepatří. Že raději nezůstal dělníkem bulváru. ODS by ho měla vyloučit bez pardonu.

Pavel Novotný, syn známého baviče z devadesátých let Petra Novotného, před lety vystoupil z bulvární mediální scény a stal se naplno politikem – starostou pražských Řeporyjí. Začal se víc angažovat i v celostátní politice, byl víc slyšet, věnoval se celostátním tématům.

Pro mě byl Pavel Novotný zprvu jako zjevení. Osvěžující prvek v jinak zatuchlé ODS, kde konzervativní znamená už roky zakonzervované.

Provokatér a glosátor se nebál vystupovat ostře, pro sprosté slovo sice nešel daleko, ale věci uměl pojmenovat pravým jménem. Ve zkratce – zastával se českého směřování na Západ, zastával se nepopulárních uprchlíků z Afriky, hájil Ukrajinu před Ruskem.

Také vystupoval proti KSČM a SPD – s poslancem Jaroslavem Foldynou si skoro dali do zubů v televizi Barrandov. Brojil dokonce proti vlastním spolustraníkům z ODS, když s nimi nesouhlasil ve výše zmíněných věcech – roky například veřejně kritizoval europoslance Jana Zahradila, který podle kritiků hájí spíše východní zahraniční zájmy, než ty české.

„Smrt Babiše a Zemana je v české zájmu“ a další přešlapy

Jenže postupně Pavel Novotný hrubnul a hrubnul. Jeho sprosté výlevy začaly být zcela vulgární, jeho označování politických soupeřů se začalo dostávat za hranu dobrých mravů. A i když s podstatou může část lidí souhlasit, ta forma je strašná.

V září v rozhovoru pro Info.cz třeba prohlásil, že smrt Andreje Babiše a Miloše Zemana je v české státním zájmu. „V zájmu České republiky je, aby Babiš prostě zmizel, umřel a aby Zeman taky umřel a odešel do věčných lovišť a abych já byl poslanec,“ uvedl doslova Pavel Novotný.

O pár měsíců později na sociální sítí nazval exministryni financí z ANO Alenu Schillerovou „ubohou estebákovou ku..ičkou“. Palestince zase pod vypuknutí války s Izraelem označil za opice, zrůdy a vyzval k jejich vybombardování. To nejsou výroky hodné člověka, který měl ambice dostat se do nejužšího vedení ODS.

Se Slováčkovou se dostal na morální dno

Naposledy Novotný přestřelil v souvislosti s nemocnou zpěvačkou Annou Julií Slováčkovou. Ta trpí už podruhé rakovinou, nejprve prsu a teď plic. S chorobou a hlavně statečným bojem se svěřuje na sociálních sítích, kde má stovky tisíc podporovatelů a fanoušků. Zároveň dodává odvahu dalším nemocným.

Její otec, muzikant Felix Slováček, se nedávno vyfotil s komunistkou Kateřinou Konečnou. Jako svobodný člověk se může fotit s kým chce a podpořit v předvolební kampani koho chce, to je prostě fakt.

A Novotný reagoval vulgárním slovem a pak předpověděl smrt jeho nemocné dceři Anně. Nechci tady jeho slova vůbec vypisovat doslova. Normálnímu člověku ze se něj udělalo zle. A trpělivost zřejmě došla i některým lidem v ODS. Aby ne, část z nich jsou tvrdí katolíci.

A tak Novotnému zcela po právu hrozí vyhazov z jeho milované ODS, ve které je od roku 2002. Dobře mu tak. Třeba se konečně přestane chovat jako spratek a začne se chovat jako člověk. V jeho věku a postavení by bylo na čase.

Zdroje: autorský text s využitím zdrojů v textu